Florbal

FLORBAL

Trénersky, hráčsky, organizačne a finančne podporujeme integrovaný florbalový tím

 

ŠK ALTIUS BRATISLAVA, ktorý už 4 sezóny súťaží v 3. slovenskej lige mužov

 

V rámci tohto tímu hrajú spolu zdraví a zdravotne postihnutí športovci

Je to prvý slovenský projekt svojho druhu, tím hrá ligovú súťaž už ŠTVRTÚ sezónu v rade

Florbal zdravotne postihnutých sa po našich ukážkach rozšíril aj do ďalších miest SR

 

Okrem aktivít tímu v rokoch 2009 a 2010 nájdete na tejto stránke aj fotogalériu

 

ČO ROBÍME V SPOLUPRÁCI S ŠK ALTIUS BRATISLAVA PRE FLORBAL :

 

Ako prví na Slovensku sme sa v rámci ŠK Altius Bratislava začali systematicky venovať florbalu telesne postihnutých. Našim základným cieľom je predovšetkým prilákať na naše tréningy čo najviac detí a mládeže - hlavne s telesným postihnutím, a vzbudiť u nich záujem o tento šport. Až ďalšou nadstavbou sú pre nás ich výkonnosť a výsledky. V tomto roku navštevuje krúžok zhruba 35 florbalistov. Venujeme sa kategóriám mladší žiaci, starší žiaci a muži.

 

Rozbehli sme projekt začlenenia prvého telesne postihnutého florbalistu do florbalovej súťaže určenej špeciálne pre vozíčkárov. Konkrétne sme sa rozh podporiť v súčastnosti najperspektívnejšieho hráča na vozíku Vojtecha Németa. Rozvinuli sme spoluprácu zo športovým klubom ABAK Pepino Ostrava, ktorý je niekoľkoročným účastníkom vozíčkarskej florbalovej extraligy. Zakúpili sme prvý špecializovaný športový vozík určený pre florbal. S takouto (zatiaľ) individuálnou podporou nových talentov chceme pokračovať aj naďalej.

 

Tréningy prebiehajú pravidelne dva krát v týždni pre žiacku a dorasteneckú kategóriu a dva krát v týždni pre kategórie juniori a muži. Tréningové jednotky trvajú 1,5 – 2,5 hodiny, t.j. spolu 6 - 8 hodín/týždeň.

 

Každoročne trénersky, hráčsky a organizačne podporujeme  „Vianočný integrovaný turnaj vo florbale“ – jediné florbalové podujatie pre zdravotne postihnutých na Slovensku. V roku 2010 sa turnaja zúčastnilo 6 integrovaných tímov s telesným, rečovým a sluchovým postihnutím. Novinkou tohto ročníka bolo začlenenie aj športovcov so zrakovým postihnutím. Turnaj sa konal v priestoroch Športovej haly LFUK, Staré grunty v Bratislave.
 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie